Kapadokya

Kapadokya ATV Turu

Kapadokya’nın coğrafi yapısı, yer şekilleri ve toprak dokusu muazzam. Bu eşsiz güzellikleri görebileceğiniz birçok yere de ya araba yolu yok, ya koruma altında olduğu için arabayla giriş yasak, ya da en iyi ihtimalle yol ancak 4×4 bir araçla girebileceğiniz kadar bozuk. Bu durumda da ATV ile turlar bir alternatif oluşturuyor.

Kendi aracımızla gezdiğimiz yerleri Kapadokya Gezi Rehberimiz‘den inceleyebilirsiniz.

Kapadokya Manzarası ve ATV Turu

ATV ile Kapadokya turu yapan birçok firma var, oteller genelde bunu ayarlayabiliyor. Biz de kaldığımız otelin vasıtasıyla ayarladığımız ATV turunu tercih ettik. 1, 2 veya 4 saatlik tur alternatifleri arasında gün batımına da denk gelecek şekilde 2 saatlik turu tercih ettik.

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’da ATV Turu

Minibüsle otelden alındıktan sonra ATV’lerle yola çıkacağımız yere bırakıldık. Kask ve boneyi tur şirketi temin ediyor. Dört kişi 2 ATV’ye yerleştik. Maceracı olanlarımız önde ATV’leri kullanırken manzara ve fotoğraf tutkunu olanlarımız arkada oturmayı tercih etti.

İPUCU: ATV kullanırken kask veriyorlar ama rüzgara karşı giderken eller de çok üşüyor, o yüzden eldiven de kullanmakta fayda var.

Tura başlarken önceden kısaca kuralları ve nasıl kullanıldığı konusunda bilgilendirildik. 5 dakikalık acemilikten sonra da kullanmaya alıştık ve müthiş keyifli bir tur oldu. Rehberler önde ve arkada grubu kontrol ederken biz de tek sıra halinde geziye başladık.

Kapadokya’da ATV Turu

Kılıçlar Vadisi

Tur önce Kılıçlar Vadisi’ne götürdü. Göreme’deki bu vadiye araç girişi yasak olduğu için ya yürüyerek, ya at turuyla ya da ATV turu ile gezebilirsiniz. İlginç şekilli peribacalarını barındıran Kılıçlar Vadisi Kapadokya’nın en küçük vadilerinden biri.

ATV Turumuzun İlk Durağı Kılıçlar Vadisi

Aşk Vadisi

Kapadokya ATV turu için ikinci durağımız Aşk Vadisi’ydi. Çok güzel, panaromik bir manzarası olan bu vadi Kapadokya’nın en turistik vadilerinden biri. Salıncaklı, nazar boncuklu fotoğraf çektirme furyası buraya da sirayet etmiş.

Aşk Vadisi’nin Yamacındaki Nazar Boncuğu Süslemeleri

Kızılçukur Vadisi

Son durağımız gün batımını izlemek için Kızılçukur Vadisi oldu. Gün batımının kızıllığı kayalara vurunca Kapadokya’nın rengi daha bir göz alıcı oluyor. Bu yüzden yanınızda şarabınızla hazırlıklı gelmeyi de düşünebilirsiniz.

ATV Turumuzda Gün Batımı ve Biz 🙂

Hava kararmadan dönmemiz gerektiği için fazla oyalanmadan yola koyulduk ve başladığımız noktaya dönerek bu keyifli ATV turunu tamamladık.

Dönüş Yolumuzda Güneşin Son Anları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.